بدون دیدگاه

هفت علامتی که نباید شوخی بگیرید

کاهش وزن ناگهانی
اگر یک دفعه دیدید که چند کیلویی از وزنتان کم شده بدون اینکه برنامه ای برای آن داشته باشید یا تلاشی برای کم کردنش کرده باشید،بهتر است سری به پزشکتان بزنید.پزشکان می‌گویند که یکی از نشانه های شایع بیماری سرطان روده بزرگ،کاهش وزن ناگهانی وبدون برنامه قبلی است.

تکرر ادرار
اگر شب ها باید بیش از دو یا سه بار برای دفع ادرار از خواب بیدار شوید ودر طول روز هم باید به طور مرتب به دستشویی بروید،ممکن است توده ای در مجرای ادرارتان وجود داشته باشد.علت دیگر پر ادراری می‌تواند بیماری دیابت باشد به خصوص اگر همیشه احساس تشنگی می‌کنید.

نفخ شکم
بعد از خوردن یک غذای چرپ،احساس نفخ در شکم عادی است،اما احساس نفخ هر روزه عادی نیست با وجود آنکه از هر70 زن فقط یکی از آن ها به سرطان تخمدان دچار می‌شود،اما نفخ دائم شکم می تواند یکی از علائم آن باشد.

خستگی دائم
همه ما بعد از یک روزکاری یا حتی یک مهمانی کمابیش خسته هستیم. اما خستگی همیشگی میتواندبه علت کم خونی باشد.خستگی دائم همچنین می تواند بر اثر کم کاری غده تیروئید،افسردگی یا دیگر اختلالات خلقی به وجود آید.

ورم پاها
اگر یک پایتان ورم داردواز دیگری بزرگتر به نظر می رسد،بلافاصله باید به دکتر مراجعه کنید.ورم پاها می تواند به علت لخته خونی بوجود بیاید.اگر این لخته خونی به سرعت برطرف نشود،می‌تواند به شش‌ها برسد وحتی باعث مرگ شود.یکی از دلایل این لخته می تواند تغییر هورمون ها باشد.لخته خون در سرطان های پانکراس و روده بزرگ هم شایع است.

مشکلات معده و شکم
هیچکس دلش نمی خواهد که دل وروده اش مرتب به هم بخورد.اگر می‌بینید بدون هیچ دلیل خاصی مرتب دچار تهوع واسهال می شوید،حتما باید به پزشک مراجعه کنید.تغییر در اشتها وهمینطورعدم جذب درست غذا که منجر به اسهال یا استفراغ می شود،می تواند از علایم بیماری‌های جدی مثل سرطان روده یا شکم باشد.

درد لگن
حتی اگر دردمختصری در ناحیه لگن خود احساس می‌کنید،باید آن را جدی بگیرید.به گفته ی پزشکان یک لگن سالم نباید درد داشته باشد.

You might also like
سلامتی

More Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست