بدون دیدگاه

چرا گریه می کنیم؟

زمانی که نوزادان گریه می کنند، یا ناراحتی دارند یا زمان خوابشان نزدیک است؛ ولی گریه بزرگسالان بیشتر یک راز است. اشک شادی و اشک غم با اشکی که از خوردن پیاز به وجود می آید متفاوت است. سه نوع اشک وجود دارد. اولین نوع مایعی است به نام پازل که از پلک زدن به وجود می آید و چشم را محافظت می کند و نوع دوم از واکنش به محرک به وجود می آید و نوع سوم اشک های احساسی می باشد.هر سه، ترکیبات مشابهی دارند (نمک، هورمون ها و پروتئین ها) ولی شکل آن ها در زیر میکروسکوپ متفاوت است.

گریه زنان از مردان بیشتر
و طولانی تر می باشد
زنان ماهی ۲ یا ۴ بار و مردان یک بار، گریه می کنند. یافته ها نشان می دهد ۶۶ درصد از مردان کمتر از ۵ دقیقه گریه می کنند و ۴۲ درصد زنان هم این گونه اند و فقط۲۴ درصد از مردان ۶ الی ۱۵ دقیقه گریه2 می کنند و ۳۸ درصد زنان نیز این چنین اند.
در وقایعی همانند مرگ، هم مردان و هم زنان گریه می کنند ولی تفاوت جنسیتی در گریه کردن زمانی بیشتر می شود که در موقعیت های مختلف قرار
می گیرند. زنان هنگام روشن شدن ماشین یا آسیب کامپیوتر گریه می کنند. درحالی که مردان شروع به ادای سوگند می کنند. ادبیات مرد و زن و نوع برنامه تلویزیونی که می بینند و نوع موسیقی که گوش می کنند متفاوت است.

مجاری اشک آور فیزیکی زنان
کوچکتر از مردان است
کارشناسان معتقدند قبل از سن ۵۰ سالگی زنان اشکشان از گونه ها سرازیر می شود؛ ولی مردان در چشمشان باقی می ماند. هنگامی که یک زن گریه
می کند مردان ساکت می شوند.
مردان احساسات منفی هنگام اشک ریختن زنان نشان می دهند و آن را تحمل نمی کنند و میل جنسی آنان نیز در آن هنگام کاهش می یابد. هیچ پیام شیمیایی در اشک ریختن زنان وجود ندارد. ولی تحقیقات حاکی از آن است که مردان به آن احساس خوبی ندارند.
گریه چیزی است که انسان ها را به هم متصل
می کند. بینی شما نیز هنگام گریه کردن فعالیت
می کند. اشک مترشحه از غدد اشکی عاطفی و اشک پیاز در نزدیک بینی تخلیه می شوند و وقتی ظرفیت زهکشی کافی نیست، اشک شروع به افتادن روی گونه می کند و آن را گریه ی vinger hoets می گویند.
تئوری اشک ممکن است شامل هورمون های استرس باشد. پژوهش ها راجع به گریه خوب مبهم است. ولی به قول بعضی افراد پس از گریه کردن احساس تسکین و آزادی می کنیم و استرس را کاهش می دهد.

You might also like
روانشناسی

More Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست